روش های جوشکاری

چاپ  |  ارسال به دوستان  |  نسخه PDF
تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ --- کد خبر ۱۱۳
روش های جوشکاری

روش های جوشکاری در صنعت مشتمل بر سه مورد می باشد:

 

الف) جوشکاری با پودر

ب) جوشکاری با سیم 

ج) الکترود دستی یا همان اینورتر جوشکاری

 

مقایسه روش های جوشکاری در صنعت به شرح زیر است:

پرکاربردترین روش جوشکاری در صنعت کدام می باشد:

 

کاربرد روش جوشکاری با سیم عموما در کارگاه های تولیدات اسکلت های فلزی می باشد. ولی روش الکترود دستی در تمامی مراحل ساختمان سازی, گود برداری و ... کاربرد دارد. روش جوشکاری با الکترود دستی غالبا همان اینورترهای جوشکاری می باشد که امروزه در صنعت کاربرد های بسیاری دارند. جوشکاری با پودر در صنابع جوشکاری مخازن تحت فشار, خطوط لوله ها , سازه های سنگین , کشتی سازی و ... کاربرد دارند. جوشکاری با سیم و یا همان اینورتر جوشکاری امروزه دارای توجه بیشتر می باشد چون سایر روش های جوشکاری در کارهای سنگین کاربرد دارد و برای انجام جوشکاری های سبک به خصوص در امور تاسیسات که نیازمند دستگاه جوش سبک و قابلیت حمل و جابجایی راحتی داشته باشند عموما از اینورترهای جوشکاری استفاده میکنند. زیرا می توان الکترود های سایز های بالاتر نیز به اینورتر جوشکاری متصل کرد و همچنین اینورهای جوشکاری نیازی به جریان برق سه فاز ندارند و با همین برق های شهری و خانگی قابلیت استفاده را دارند و انرژی کمتری مصرف میکنند و در نتیجه اینورتر جوشکاری جریان برق کمتری مصرف می کنند.

 

ابعاد و قدرت دستگاه های جوشکاری:

 

 

 

 

 

 

 

اندازه های دستگاه های جوش با افزایش و یا کاهش آمپراژ متغیر می باشند به طور مثال :

یک دستگاه جوش 160 آمپر 4 کیلو, 200 آمپر 8 کیلو, 250 آمپر 11 کیلو و در آخر 500 آمپر 55 کیلو می باشد دستگاه هایی نیز وجود دارد که پایین تر از 100 آمپر می باشند که این اینورتر جوشکاری به صورت مینی می باشد که در فضاهای تنگ خیلی کاربرد دارند. با توجه به کاری که میخواهیم انجام دهیم دستگاه جوش با آمپر مناسب را باید انتخاب کنیم .

برای کارهای سبک 160 آمپر به پایین و برای کارهای تاسیساتی سبک و یا کار در خانه 160 آمپر تا 250 مناسب می باشد و یا اگر کاری که می خواهیم انجام دهیم سنگین و حرفه ای باشد از  دستگاه های جوش سه فاز و بالای 50 آمپر باید استفاده کرد.

 

نحوه برق رسانی اینورتر جوشکاری :

 

در  اینورتر جوشکاری برق متناوب شهری توسط یکسو کننده ی موجود در درون اینورتر جوشکاری را به جریان مستقیم تبدیل می کند, سپس وارد واحد اینورتر جوشکاری  می شود.

در این قسمت جریان برق مستقیم به جریان برق متناوب با فرکانس بالا سوئیچ می شود. ولی ولتاژ خروجی  اینورتر جوشکاری بعد از گذرانده شدن این مراحل باز نیز مناسب نمی باشد.

بنابراین در این قسمت وارد ترانس جریانی رکتیفایر می شود تا به جریان مورد نظر و مناسب تبدیل شود.

در این قسمت نیز ولتاژ هنوز به صورت پالسی می باشد و مناسب نیست.

بنابراین این ولتاژ از یک طبقه یکسوساز تشکیل شده از دیود های سریع با فرکانس بالا عبود می کند و به ولتاژ مستقیم تبدیل می شود. این همان ولتاژ مطلوب برای انجام جوشکاری می باشد.

اینورترهای جوشکاری دارای ولتاژ های خروجی با فرکانس های بالا می باشد که باعث برتری نسبت به سایر دستگاه های جوش می باشد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، اینورتر جوشکاری را از لینک های زیر دریافت کنید:

 

اینورتر جوشکاری مینی

اینورتر جوشکاری 

دستگاه جوش برق

دستگاه جوش برق خانگی

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی